NEWSLETTER POLSAT MEDIA

WRZESIEŃ 2015

CZTERY GŁÓWNE STACJE – WYNIKI OGLĄDALNOŚCI (SHR%)Kolejny miesiąc Polsat liderem w oglądalności dobowej. We wszystkich analizowanych pasmach Polsat osiągnął wyższe udziały w oglądalności niż w lipcu.

BIURA REKLAMY - UDZIAŁ W OGLĄDALNOŚCI (SHR%)Dane nie uwzglęniają wyników kanałów dziecięcych.

KANAŁY TEMATYCZNE - UDZIAŁ W OGLĄDALNOŚCI (SHR%)Dane nie uwzględniają wyników kanałów dziecięcych.

MAPKA OGLĄDALNOŚCI POLSAT (SHR%)Cały czas widoczny efekt nieobecności premier programów z sezonowej ramówki - brak charakterystycznych mocnych pasm w prime time. Niezmiennie wysokie udziały porannego pasma Nowego Dnia z Polsat News, wraz z sobotnim wydaniem Lato Polsat News.

WYBRANE PROGRAMY Z OFERTY POLSATU


AKTUALNOŚCI

Podziwiaj największe gwiazdy Hollywood na antenie Universal Channel. We wrześniu w premierowych filmach pojawią się między innymi Al Pacino, Matthew McConaughey i Sylvester Stallone. Swoje umiejętności zaprezentują w dwóch pełnych akcji i napięcia thrillerach. Pierwszy z nich „Podwójna gra” (17 września) to historia Brandona Langa (McConaughey), byłego zawodnika futbolu amerykańskiego, który współpracuje z bukmacherem typując wyniki meczów. Sytuacja ulegnie zmianie, kiedy przewidywania Langa nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości. Kolejną nowością będzie „Cop Land” (24 września) z Sylvestrem Stallone w roli szeryfa małego miasteczka, który wpada na trop afery korupcyjnej wiodącej wprost do oddziałów nowojorskiej policji. Szeryf zdobywa coraz więcej dowodów, ale czy powstrzyma falę zepsucia w szeregach, a sprawiedliwość zwycięży? Emisja w czwartki - 17 i 24 września o godzinie 22:00.

W każdy czwartek od 24 września o godzinie 21:00, kanał Polsat Viasat Nature zaprasza na „Supervet – na pomoc zwierzakom”, w którym głównym miejscem akcji jest klinika Fitzpatrick Refferals, gdzie przekrasza się granice zwykłej weterynarii i dotychczasowych ludzkich możliwości aby pozwolić zwierzętom odzyskać bezbolesne funkcjonowanie i dawną jakość życia. Od królików z połamanymi łapkami, psy cierpiące na nowotwory i francuskie buldogi uczące się chodzić na nowo po psa, który otrzymał nowe łapy zbudowane z metalowych części – ta seria jest pełna najbardziej niezwykłych przypadków weterynaryjnych i szczęśliwych właścicieli zwierzaków, którym podarowano nadzieję. Weterynarz Noel Fitzpatrick i jego 100-osobowy zespół pielęgniarzy, fizjoterapeutów i hydroterapeutów, dysponując wieloma salami operacyjnymi, basenem rehabilitacyjnym i odziałem radiologicznym, leczą najtrudniejsze przypadki chorych zwierząt za pomocą najnowocześniejszych metod.

CBS Drama zaprasza widzów na dwuczęściową „Historię Judy Garland” ukazującą życie znanej aktorki począwszy od jej dzieciństwa, kiedy to nazywała się jeszcze Frances Ethel Gumm, aż po jej tragiczną śmierć w 1969 roku. Aktorka zagrała między innymi w filmach: „Laski na Broadwayu”, „Dziewczyna z Chicago” i „Narodziny gwiazdy”. Widzom jest doskonale znana z roli Dorotki w „Czarnoksiężniku z Oz”. To na potrzeby tego filmu zaśpiewała słynną do dziś piosenkę „Over the Rainbow”. Tragiczną historię Judy Garland często porównuje się do losów Marilyn Monroe. Okoliczności jej śmierci do dziś pozostają niewyjaśnione. Jedna ze spiskowych teorii głosi, że aktorka przedawkowała barbiturany, przez wiele lat przyjmowała bowiem środki nasenne, mieszając je z alkoholem. Emisja w sobotę i niedzielę, 21 i 27 września o godzinie 22:00.

Zapowiada się ekscytująca noc, podczas której stacja E! Entertainment przeniesie widzów na tegoroczną ceremonię rozdania nagród Emmy. Prosto z czerwonego dywanu relacjonować będą Ryan Seacrest i Giuliana Rancic. W programie wywiady z nominowanymi artystami, najświeższe plotki oraz nowinki ze świata mody. To niecodzienna okazja do tego, by z bliska przyjrzeć się splendorowi towarzyszącemu tej oczekiwanej przez cały rok imprezie. Emisja serii „Na żywo z Czerwonego Dywanu: nagrody Emmy 2015” 20 września o północy.

Peter Jones, milioner znany z programu „Dragons’ Den: Jak zostać milionerem?” poznaje sekrety słynnych ludzi biznesu. Sam prowadzi z powodzeniem wiele dochodowych przedsięwzięć, więc bez trudu posiada dostęp do fascynującego, opływającego w luksusy świata milionerów. Swoich rozmówców pyta o sukcesy i porażki, o strategie i techniki. Stara się ustalić, jak działają umysły przedsiębiorców i czy istnieje uniwersalny przepis na sukces. Wraz z gospodarzem programu widzowie udadzą się w podróż po wielkich firmach i luksusowych domostwach biznesmenów. Dowiedzą się jak udało im się dotrzeć na szczyt i jak wyglądała ich droga do sukcesu. Pierwsza seria „Jak zbić fortunę?” od poniedziałku 7 września o godzinie 23:00 w BBC Brit.

W kanale History powraca popularny cykl zatytułowany „Ludzie gór”. Widzowie będą mieli okazje zobaczyć mieszkańców rozmaitych gór w USA, od Appalachów, przez Góry Skaliste, po Alaskę, gdy walczą, by przeżyć zimę i zdobyć pieniądze na najzimniejsze miesiące w roku. Bohaterowie programu żyją i utrzymują rodziny wyłącznie z tego, co upolują bądź złowią. Radzą sobie dzięki umiejętnościom przetrwania doskonalonym przez całe pokolenia ich przodków. Emisja czwartej serii w środy, od 16 września o godzinie 23:00.

Współczesny romans może przywrócić o zawrót głowy. W niektórych kulturach małżeństwa aranżowane trwają do grobowej deski, podczas gdy związki oparte na „prawdziwej miłości” kończą się rozwodem. Nowy program „Zeswatani” przedstawia randkowanie, swatanie i ślubne rytuały współczesnych singli. Poznamy losy trzech młodych par, które od dnia ślubu kroczą wyboistą drogą ku wspólnemu szczęściu pod bacznym okiem kamer i swoich rodzin. Od arystokratów z Południa po Cyganów z Nowego Jorku i Hindusów z Teksasu. Będziemy świadkami ich podróży poślubnej, pierwszej kłótni i wielu innych zdarzeń. Podobnie jak w komedii „Kiedy Harry poznał Sally”, komentarz ekspertów pozwoli zrozumieć prawdziwe dramaty tradycyjnego łączenia par w XXI wieku. Emisja w środy, od 23 września o godzinie 21:00 na antenie Lifetime.

Extreme Sports Channel zapraszna na „World of X Games” - program pokazujący różnorodność zawodów X Games – w tym wypadku tych, które miały miejsce w 2015 roku. Seria koncentruje się także na sylwetkach zawodników, pokazuje kultowe dla sportu postacie oraz wszystkie osoby i wydarzenia związane z całym przedsięwzięciem jakim jest X Games - zarówno z jego zimowej, jak i letniej edycji. Emisja w dni powszednie, od 28 września o godzinie 19:00. Kontynuacja także w następnym miesiącu.

Słynny, leniwy kot powraca na antenę kanału Boomerang, gdzie czekają go nowe wyzwania. Garfield będzie musiał zmierzyć się z szajką nieznośnych gryzoni, którzy pod przewodnictwem swojego lidera Ratzo, przeprowadzają w mieście serie napadów. Jeden ze swoich łupów gang ukrywa w piwnicy Jona Arbuckle’a, rzucając na niego cień podejrzeń. Garfield postanawia utrzeć nosa złośliwym gryzoniom i uratować dobre imię Jona. „The Garfield Show: Bunt gryzoni” najmłodsi będą mogli zobaczyć 26 września, w poniedziałek o godzinie 12:50. Emisja w każdą sobotę o tej samej porze.

Wraz ze startem jesiennej ramówki Telewizji Polsat w największej telewizji internetowej IPLA oprócz propozycji, którym udało się już zdobyć szerokie grono fanów, pojawią się również nowe tytuły: „Skazane” – poruszająca historia czterech kobiet, których bliscy trafili do więzienia, „Rinke za kratkami” – charyzmatyczny reżyser będzie poznawał więzienny świat i przebywających w nim ludzi oraz „Poznaj swoje prawa” – paradokumentalny serial ukazujący walkę z niesprawiedliwością. Wrzesień obfitować będzie również w wydarzenia sportowe – piłkarskie eliminacje UEFA EURO 2016, siatkarski Puchar Świata 2015 oraz gala Polsat Boxing Night zapewnią niezapomniane emocje. Na kinomaniaków natomiast czekają hity takie jak: „Fru!”, „Saga Wikingów”, „Jak zatrzymać ślub” czy „Ups! Arka odpłynęła”.


Dane: Nielsen Audience Measurement
*wszystkie prezentowane wartości dotyczą okresu 1 – 31 sierpnia 2015, SHR% dla grupy celowej A16-49